Το σχολείο μας, με την τεράστια πείρα που διαθέτει στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση και στις απαιτήσεις της μπορεί να προετοιμάσει σωστά το παιδί σας για το Δημοτικό. Σ’ αυτό συνηγορεί και η επιλογή μας ώστε το εκπαιδευτικό προσωπικό μας να είναι Πανεπιστημιακού επιπέδου με ποικίλα πρόσθετα προσόντα. Οι νηπιαγωγοί του σχολείου μας, με πολυετή πείρα, βοηθούν με στοργή τα παιδιά να αποκτήσουν σχολική συνείδηση. Επιπλέον, χρησιμοποιώντας ως εργαλεία το κουκλοθέατρο, το θεατρικό παιχνίδι, τις κατασκευές καθώς και εκπαιδευτικά λογισμικά και το διαδραστικό πίνακα τα παιδιά μαθαίνουν με παιγνιώδη τρόπο και προετοιμάζονται σωστά για το Δημοτικό σχολείο. Ο γυμναστής και η καθηγήτρια των Αγγλικών εμπλουτίζουν το πρόγραμμα των μικρών μαθητών με ουσιαστικό τρόπο. Θέλουμε οι μαθητές μας να χαίρονται και να κερδίζουν από κάθε λεπτό παρουσίας τους στο σχολείο μας!

Η ενημέρωση των γονέων για την όλη πορεία των παιδιών τους γίνεται την πρώτη Τετάρτη κάθε μήνα, εκτός αν προκύψει έκτακτη ενημέρωση. Σε περίπτωση κάποιου επείγοντος θέματος προς συζήτηση οι γονείς μπορούν να απευθύνονται είτε στη διεύθυνση του σχολείου, είτε στην ίδια τη Νηπιαγωγό στο τηλέφωνο 6980418054.